top of page
majaslapai4.png

Edavārdi ir reperis no Rīgas, kurš ir aktīvs Latvijas scēnā jau vairāk kā 10 gadus. Izdevis kopumā astoņus albumus un EP, kā arī piedalījies sadarbības projektos ar “Very Cool People”, “Riekstu Armiju”, “Nova Koma” un “Visas Taisnības”. Ieguvis atzinību gan vietējā hip-hopa scēnā, gan ārpus tās ar tādām dziesmām kā “Kačā Karmu”, “Galvaskauss”, “Viss Ir Sarežģīti” un “Teikuma Beigās”. Pēdējo 10 gadu laikā uzstājies lielākajos Latvijas festivālos, kā arī neskaitāmos pasākumos Rīgā un citviet Latvijā. Edavārdi darbojās apvienībās PKI un “Riekstu Armija”, ka arī ir supergrupas “Singapūras Satīns” dalībnieks.

Edavārdi pirmo albumu “Ej Ellē” izdeva 2007. gada decembrī, pēc kura sekoja divi EP 2009. gadā. Ar 2010. gada relīzi “Izlaušanās” reperis ieguva plašāku popularitāti hip-hopa scēnā, pēc kā sekoja 2013. gada miksteips “Es Esmu Šeit”. Tas sasniedza plašāku auditoriju ar tādām dziesmām kā “Lai Arī Kāda Tēma”, “Kačā Karmu”, “Es Esmu Šeit” un “Skeleti”. 2015. gadā tika izdots minialbums “Galvaskauss”, savukārt pēc diviem gadiem plašāku publiku sasniedza “Īstas acis”. Šajā relīzē ir iekļauta viena no zināmākajām Edavārdi dziesmām “Viss Ir Sarežģīti”, kas tapa sadarbībā ar producentu Katapult un Kristīni Prauliņu. 2021. gadā tiek izdots albums “Ekosistēmas”.

Ārpus solo darbības Edavārdi aktīvi piedalās dažādos projektos un ir sadarbojies ar zināmākajiem Latvijas izpildītājiem. Reperis ir piedalījies vairākās vietējās hip-hopa izlasēs – ir bijis viesmākslinieks reperu Ozola, anša, Skuteļa un citu izpildītāju albumos, kā arī paspējis nonākt džeza mūzikas izlasē. 2011. gadā ar ansi un Arčiju izveidoja grupu “Riekstu Armija” un izdeva albumu “Mobilizācija”. 2018. gadā piedalījies projektā “Visas Taisnības”, kas atainoja Raimonda Paula un Imanta Ziedoņa satikšanos septiņdesmito gadu nogalē no rakursa. 2019. gads iezīmējās kā “dzīvās” mūzikas periods, reperim sadarbojoties ar fanka grupu “Very Cool People”, Kristīni Prauliņu un reperi ansi, izdod dzīvo ierakstu “Koncertprogramma Pa Apli”, kā arī kopā ar reperi Idus Abra piedaloties garāžroka grupas “Nova Koma” albumā “Vismaz 9 Reizes”.

Vairāki Edavārdi albumi ir tikuši nominēti kā gada labākie hip-hopa ieraksti “Zelta Mikrofonā”. Reperis ir guvis vairākas uzvaras “Ghetto games” organizētajās brīvrunu cīņās. Grupa “Singapūras Satīns”, kurā Edavārdi ir dzirdams zem tādiem pseidonīmiem kā Comic Sans Legend un Barona Centrs, 2020. gadā noslēdza līgumu ar izdevniecību “Universal Music Group”. 2021. gada maijā laiž klajā jaunu vizuālo identitāti un mājaslapu edavardi.lv.

bottom of page